Tomáš Haubert

30. 1. 2022
Tomáš Haubert

Začátek roku 2021 nenasvědčoval ničemu, co by ohlašovalo takové turbulentní změny v mém zejména pracovním životě.

Ještě v lednu 2021 jsem pracoval na volné noze pro velké české poskytovatele internetu. V danou chvíli jsem se věnoval tvorbě interaktivních firemních procesů ve webové aplikaci v roli procesního architekta. Nastala ale situace, kdy firmy chtěly řešit implementaci interně, a já pocítil, že je to pro mě impulz k tomu, abych po letech změnil prostředí.

Nový start

Začal jsem s rozhlížením se po aktuální situaci na trhu. Měl jsem několik tipů, které jsem dlouhodobě sledoval a absolvoval několik rozhovorů. Nakonec jsem se dohodl v hostingové společnosti na pozici PHP programátora. Ze začátku vše šlapalo, ale postupně se začaly objevovat náznaky, kterým jsem nevěnoval pozornost. Nesoustředěnost, roztěkanost, myšlenky se rozutíkaly všemi směry a výsledek se brzy začal dostavovat. Nekvalitně odevzdaná práce, kterou jsem měl před dokončením za hotovou, ale při kontrole se ukázalo, že jsem opomněl mnoho základních věcí. Prostředí hostingu jsem měl za ideální spojení oblíbených technologií, ale z uvedených důvodů jsem se musel podívat dále.

Říkal jsem si, že asi potřebuji větší změnu. Začal jsme tedy pracovat ve firmě, kde jsem se věnoval vývoji mobilních aplikací, které pro mě byly vždy cool. Po pár prvních měsících se opět objevilo to, co dříve, ale s několikanásobnou intenzitou. Dostal jsem se až do stavu doslovné paralýzy, kdy člověk sedí, kouká skrz monitor a říká si, co tady vlastně dělám.

Vyhoření?

Ve firmě mi nabídli pomoc psycholožky. Nemyslel jsem si, že bych to řekl, ale těch několik posezení bylo skvělých a rozhovory u mě otevřely spoustu vnitřních otázek a dovedly k hlubšímu zamyšlení nad sebou.

Zároveň jsem spoluvlastnil IT firmu, kde jsem již neviděl svůj větší přínos a po dohodě s kolegy svůj podíl prodal.

K tomu se přidala v rodině jedna smutná událost, která ještě zintenzivnila hledání vlastního já a další cesty. Pracovně jsem hlavou úplně vypnul. Týden jsem si dal úplnou pauzu a zbytek měsíce jezdil na montáže, abych si vyčistil hlavu fyzickou prací a poplatil základní věci, protože složenky nepočkají.

Nový impulz a celkový restart

V tomto období jsem potkal kamaráda Zdeňka, který dělal v sociálních službách, aktuálně v zaměstnání skončil a také hledal novou výzvu. Seděli jsem dlouhé večery a přemýšleli, jak naše zkušenosti propojit a vytvořit společný projekt, který bude samostatně životaschopný a zároveň přinese něco nového a hlavně svým zaměřením pomůže dalším lidem.

Connexa IT s.r.o.

Celý nápad jsme několikrát kompletně překopávali a propsali nepočítaně fixů na tabuli nápadů. Nakonec se podařilo. Na trhu je nedostatek IT pracovníků. Bez práce naopak mnoho lidí s velkým potenciálem, ale zdravotními obtížemi. Stavíme firmu na zelené louce, takže přizpůsobíme všechny procesy od začátku, tak abychom byli flexibilní k zaměstnancům a dynamičtí k zákazníkům při zachování plnohodnotné kvality služeb.

Společnost

Connexa IT s.r.o.
IČO: 14166666
DIČ: CZ14166666
ID datovky: d9k7xrg

Sídlo a fakturace

Connexa IT s.r.o.
V lučinách 58/21, Hodkovičky,
147 00 Praha 4

Kancelář Jihlava

Matky Boží 1186/1, 
586 01 Jihlava

Kancelář Česká Bělá

Česká Bělá 364,
582 61 Česká Bělá

Bankovní spojení

KB: 131-1795670247/0100
Zapsáni v obchodním rejstříku, jsme plátci DPH
Spisovná značka: C 383766 u Městského soudu v Praze

Ochrana osobních údajů
 | 
Zásady cookies
 | Tvorba webových stránek: 
Jan Mašín

Tomáš Michalčík
chevron-up