O nás

Náš příběh

Setkání

Většina z nás se jednou dostane do fáze, kdy se pozastaví, ohlédne se za sebou a přemýšlí, jestli cesta, po které jde, je stále ta správná a naplňuje naše očekávání.

Do tohoto stavu jsme dospěli nezávisle na sobě a v létě 2021 udělali velké změny ve svých kariérách.

Zdeněk opustil po 12 letech manažerskou pozici ve velké sociální firmě a i s 5 dětmi se vydal hledat štěstí ve vlastním podnikání.

Tomáš se řadu let podílel na vedení IT firmy, kterou spoluzaložil a přesunul se na volnou nohu.

Oba žijeme v městysu Česká Bělá na Vysočině. Během několika hovorů jsme si názorově i životními pohledy padli do noty. Zjistili jsme, že máme mnoho společného, včetně chuti pomáhat druhým. Přemýšleli jsme, jak spojit svoje odlišné pracovní zkušenosti ze sociálních a IT služeb. Samozřejmě to nebylo hned, než  myšlenky vykrystalizovaly do nového projektu.

 

Situace na trhu

IT je perspektivní obor z několika pohledů

  • budoucnost nás všech míří do online prostoru
  • je v něm kapitál
  • možnost pracovat vzdáleně

Kde jsou slabá místa v oboru

  • nedostatek kvalitních pracovníků
  • méně příležitostí pro juniory

Nápad

Aktuálním trendem je digitalizace snad čehokoliv. Především firem a státní správy. Chtěli jsme přispět využitím získaných zkušeností. Základním kamenem úspěšné digitalizace je nastavení způsobu přemýšlení nejen ve vedení, ale v celé firemní kultuře. Tedy osvěta a rozšiřování obzorů je nejdůležitější předpoklad úspěšné transformace. Od začátku chceme jít po postupných krůčcích. Zaměřili jsme se na převod běžných agend z excelu či zastaralých programů do moderních dynamických webových aplikací. Zároveň začíná nastupovat poptávka po low-code a no-code platformách. Tzn. prostředí, kde si svoji aplikaci doslova naklikáte bez nutnosti hlubokých znalostí programování. Tyto aplikace jsou dnes již na dospělé úrovni. Zároveň je nezbytné propojit aplikace a jejich data mezi sebou, aby se mohly nastavovat a automatizovat procesy, které dokáží řešit opakující se rutinní činnosti za uživatele.

Realizace

Oslovili jsme s naším nápadem bývalé kolegy a kamarády. Naši myšlenku jsme také probírali s odborníky z mnoha oborů. Zpětná vazba byla velice kladná a zároveň se podařilo navázat několik klíčových partnerství a důležitých kontaktů.

Přidali se k nám do týmu profíci a mohli jsme začít připravovat strategii. Kromě zkušených kolegů chceme do týmů zapojit i nováčky a poskytnout jim možnosti se rozvíjet v odvětví budoucnosti. O zaměstnance v IT svádí firmy bitvu dlouhodobě. Využili jsme kontaktů a zkušeností ze sociálního podnikání. Hned na začátku analýzy pracovního trhu jsme narazili na několik velmi schopných lidí, kteří se potýkají s různými životními překážkami a hendikepy způsobenými vážnou nemocí, vrozenou vadou nebo třeba úrazem. Dříme tady obrovský potenciál.

Firmy se bojí zaměstnat lidi s hendikepem nebo jinak znevýhodněné. Naše know-how je právě v postupu, jak s lidmi pracovat, jak zvládat časové a zdravotní indispozice, jak vhodně nastavit procesy, aby služby byly plně dostupné, zakázky se nezpožďovaly a výsledek práce byl vždy pro zákazníky na profesionální úrovni.

Proto jsou naše týmy vhodně doplněné mixem zkušených matadorů a zapálených nováčků.

Connexa IT s.r.o.

Služba, kterou jsme připravili, je v perspektivním IT oboru a cílí na současný trend digitalizace.

Výsledkem je nová společnost Connexa IT s.r.o.

Jak jde čas

březen 2022

spuštění projektu Connexa Akademie

získání prvních zakázek

 

únor 2022

spuštění webu connexa.cz

 

18. leden 2022

založení Connexa IT s.r.o.

 

leden 2022

Radek V. - marketing

 

září 2021 - leden 2022

diskuze

 

září 2021

první rozpravy

Společnost

Connexa IT s.r.o.
IČO: 14166666
DIČ: CZ14166666
ID datovky: d9k7xrg

Sídlo a fakturace

Connexa IT s.r.o.
V lučinách 58/21, Hodkovičky,
147 00 Praha 4

Kancelář Jihlava

Matky Boží 1186/1, 
586 01 Jihlava

Kancelář Česká Bělá

Česká Bělá 364,
582 61 Česká Bělá

Bankovní spojení

KB: 131-1795670247/0100
Zapsáni v obchodním rejstříku, jsme plátci DPH
Spisovná značka: C 383766 u Městského soudu v Praze

Ochrana osobních údajů
 | 
Zásady cookies
 | Tvorba webových stránek: 
Jan Mašín

Tomáš Michalčík
chevron-up